بدون دیدگاه
اگر ناپلئون در حمام سُر نمیخورد اکنون آمریکا یک ایالت کمتر داشت ! ! »
باور میکنید که سر خوردن ناپلئون در وان حمام سبب شد ایالت « لویزیانا » به آمریکا فروخته شود ؟ خوب اگر تعجب کردید لطفا ً سطور پائین را مطالعه بفرمائید :
ناپلئون بناپارت عادت داشت مدتها در آب معطر حمام کاخ « توئیلری » در وان بنشیند و معمولا ً هم در آنجا به فکر فرو میرفت و تمدد اعصاب می نمود روزی « ژوزف » و « لوسی ین » ، برادران ناپلئون با عصبانیت به کاخ آمده و چون پادشاه را در حمام یافتند با همان لباس تشریفاتی به حمام رفتند . ژوزف بالای وان و لوسی ین در پایین وان ایستادند و به ناپلئون اعتراض کردند که چرا ایالت لویزیانا را که به تازگی از چنگ اسپانیا با هزار بدبختی درآورده اند ، ناپلئون میخواهد از دست بدهد ؟
ناپلئون همانطور که در وان نشسته بود ، استذلالهای خود را بیان میکرد و از جمله اینکه گفت :
نه آقایان شما متوجه نیستید اگر بریتانیا اعلان جنگ دهد ما به دفاع از آن مناطق دور دست و پر از باتلاق و پوشیده از جنگل قادر نخواهیم بود .
ژوزف عصبانی شد و گفت :
این دیوانگی است اگر شما اینکار را بکنید بنده در مجلس سنا رسما ً و علناً به مخالفت با شما خواهم پرداخت و جلوی شما می ایستم .
در این هنگام ناپلئون بلند شده و دستش را به لبه وان گرفت و با خشم گفت :
– عجب مرد وقیحی …..
لیکن جمله اش ناتمام ماند و دستش سر خورد و با شدت بدرون وان پرتاب شد . در اثر این حرکت ، آب و کف بود که بر سر ژوزف و لوسی ین ریخته شد و صحنه جالبی در آینه های قدی حمام که در همه جا نصب بود بوجود آمد . کف و آب صابون بر روی یونیفرم های سلطنتی پاشیده شده بود و برادران تلاش میکردند در حین عصبانیت چند دقیقه قبل صورت خود را از کف و آب صابون پاک کنند .
ناپلئون که این صحنه را دید ناگهان خنده اش گرفت و از خنده او ژوزف و لوسی ین هم دفعتاً به خنده افتادند . خلاصه این تغییر احساسی گویا باعث انبساط فکر شده و برادران استدلاهای برادر خود را پذیرفتند و دست از مخالفت کشیدند .( ب ف اهری )
◀ پی نوشت : لویزیانا ( ایالت ۴۸ ام آمریکا ) رسما ً در عهد نامه سال ۱۸۰۰ میلادی از اسپانیا به فرانسه منتقل شد .و ناپلئون آن را در سال ۱۸۰۳ به جفرسون رئیس جمهور وقت آمریکا به مبلغ هشتاد میلیون فرانک فروخت .
◀ منابع : تاریخ تمدن جلد ۱۱ و اطلاعات ماهانه سال ۱۳۳۴

 

تماشا در اینجا

ادرس کانال تلگرام

ادرس اینستا

ادرس سایت فیلم

ادرس سایت دانلود اهنگ

ادرس سایت جوک

ادرس کانال رقص یوتوب  اموزش رقص

پسورد فایل : www.mandegarweb.com
  • ارسال شده توسط :
    admin
  • تعداد بازدید :
    180 views
اشتراک گذاری